Úvěry bez nahlížení do registru jsou úvěry u kterých se při schvalování úvěrů nenahlíží do registru dlužníků. Tento úvěr je tedy určen i pro lidi, kteří jsou v registru dlužníků. V článku se dozvíte více o úvěrech bez nahlížení do registru.

Nahlížení do registru

Všechny banky a hodně nebankovních společností při schvalování půjčky nahlíží do registru dlužníků. Chrání se tak před případnými problémovými klienty, kteří by mohli mít problémy se splácením svého úvěru. Do registru dlužníků se totiž dostanou pouze lidé, kteří měli problémy se splácením svých dřívějších úvěrů. Tyto společnosti prostě nechtějí riskovat. Ale existuje hodně nebankovních společností, které při schvalování půjčky vůbec nanahlíží do registru.

Nebankovní úvěry bez nahlížení do registru

Pokud budete chtít nějaké úvěry bez nahlížení do registru, tak se budete muset podívat do nebankovního sektoru. Banky vám takový úvěr určitě neposkytnou. Úvěry bez nahlížení do registru poskytují hlavně menší nebankovní společnosti. Větší nebankovní společnosti často také chtějí nahlížet do registru dlužníků. Musíte se tedy obrátit na nějako malou nebankovní společnost s žádostí o úvěry bez nahlížení do registru. Většina takových nebankovních společností vám ráda vyhoví.

Neúčelové úvěry bez nahlížení do registru

Úvěry bez nahlížení do registru jsou vždy neúčelové. To v překladu znamená, že peníze z tohoto úvěru můžete použít opravdu na cokoliv. Není to nijak limitováno, ani to později nikdo nebude kontrolovat. Je to prostě jen a jen na vás. Každý použije peníze tam, kde to pořebuje.

Nevýhoda a rizika – úvěry bez nahlížení do registru

Úvěry bez nahlížení do registru mají především tyto rizika:

  • poskytují je nebankovní společnosti, hlavně ty malé
  • vysoké roční úrok
  • vysoké roční RPSN
  • často další nevýhodné podmínky (dejte si pozor na znění písemné smlouvy)