Spořící účet vám pokryje alespoň částečně inflaci a nepřicháze pak o svoje těžce vydělané peníze. V článku najdete více informací o spořících účtech.

Nejvýhodnější spořící účet

Je jasné, že každý chce spořící účet z co největší úrokovou roční sazbou. Je však třeba také dávat pozor na to, jestli nejsou u spořícího účtu nějaké zbytečné poplatky. Pak by nemusel být spořící účet tak výhodný. Pokud zrovna vybíráte spořící účet, tak se určitě podívejte na spořící účty srovnání, kde jsou zrovnané ty nejlepší spořící účty, které jsou v České republice k dispozici.

Které spořící účet se jeví nejvýhodnějši

Vybrat ten nejlepší spořící účet není podle mě vůbec jednoduché. Já hlavně požaduji, aby měl spořící účet stálou úrokovou sazbu a nesmí být žádné poplatky. A to ani za výběr z tohoto spořícího účtu. Jako samozřejmost pak beru, že peníze nebudou na spořícím účtu vázané. Objevily se totiž společnosti, které nabízejí spořící účty s vázací dobou.

ING konto spořící účet

Jako dlouhodobě nejlepší spořící účet se mi jeví ING konto spořící účet od ING. Má dlouhodě vysoké úroky, teď nemá sice úplně ten nejvyššší roční úrok, ale je důležité že drží úroky na spořícím účtu vždy vysoko. Nemusíte tak pořád zakládat nové spořící účty a máte větší jistotu, že úroková sazba bude vždy dostatečně vysoká.