Řekneme si v jakých případech je vhodné provést sloučení půjček. K jejich výpočtu vám může pomoci internetová kalkulačka.

Pro koho je vhodné sloučení půjček?

Sloučení půjček je vhodné zejména v těch případech, kdy mají lidé hodně malých půjček a úvěrů. Například různé nebankovní úvěry, kreditní karty a také třeba nesplacené konkorenty. To všechno jde sloučit do sebe a pak se prostě splácí pouze jedna velká splátka. Lidem to pak může ušetřit nejen hodně peněz, ale také jejich starostí.

Před sloučením půjček pomůže kalkulačka

Když budete provádět sjednocení půjček, tak je prostě potřeba si všechno pořádně propočítat. Můžete si tak spočítat, kolik může díky sloučení půjček ušetřit peníze a jak velká může být úspora. Kalkulačka je k dispozici na stránkách finančních společností, které poskytují sloučení půjček.

Splácí se pouze jedná velká splátka

Pokud se konsolidace splátek provede správně, tak by měl finální stav být takový, že budete každý měsíc posílat pouze jednu měsíční splátku. Konsolidace splátek by jste měly provádět u banky v bankovním sektoru, tam jsou nejvíce výhodné a mají nejlepší podmínky na Českém trhu.

Po provedení půjček si neberte další půjčky

Když uděláte úspěšně sloučení půjček, tak si pak hlavně neberte žádné další půjčky, úvěry či kreditní karta bez příjmu, kontokorenty atd. Měly by jste se určitým zůsobe poučit a naučit se žít bez půjček. Tedy kupovat si pouze to na co mám, když na něco nemám, tak si na to musím postupně našetřit.