Jak fungují různé databáze dlužníků, které znáte pod názvem registr dlužníků. Více se dozvíte v dnešním článků. Dozvíte se také jak získat výpis z registru dlužníků.

Ochrana před problémovými klienty

Jak banky, tak nebankovní společnosti a další firmy, využívají registry dlužníků k tomu, aby se mohly chránit před případnými problémovými klienty. Takto si mohou každého pohodlně ověřit v registru dlužníků. Mohou se tak vyhnout klientům, kteří už měly problémy se splácením svých předchozích půjček a úvěrů.

Registr dlužníků

Registry dlužníků dnes využívají téměř všechny banky a nebankovní společnosti. V současné době však neexistují žádný registr dlužníků online zdarma, kam by jste se mohly podívat online přes internet, jestli nemáte náhodou zápis v registru dlužníků. Je však možné požádat konkrétní registr dlužníků o výpis z registru dlužníků. A vy to pak všechno můžete zjistit.

Registr nebankovních institucí

Nebankovní instituce a nebankovní společnosti v České republice využívají především Solus registr dlužníků. Jsou tam však zapojené i jiné firmy, než nebankovní firmy. Právě v tomto registru dlužníků je zapsáno hodně lidí. Výmaz z tohoto registru dlužníků je možný až po několika letech.

Jak má vypadat smlouva o půjčce peněz ?

Nevíte jak by měla správně vypadat taková smlouvy o půjčce peněz? Pak se vám bude určitě hodit článek smlouva o půjčce peněz vzor, tam najdete vzorovou smlouvu o půjčce peněz zcela zdarma bez jakýchkoliv poplatků či jiných nákladů.