Stále více nebankovních společností poskytuje různé rychlé půjčky, které jsou většinou jištěné směnkou.

Soukromé půjčky

Často tyto půjčky poskytují také různé soukromé osoby. Důkazem může být třeba pujčka 20000 do hodiny, což je taková půjčka od soukromých osob. U soukromých osob jsou však půjčky velmi drahé a úroky jsou opravdu vysoké a úroky v úvěrové smlouvě bývají těměř vždy totálně nevýhodné. Tyto půjčky se nevyplatí brát nikomu.

Lidé bez práce

I Českou republiku zasáhla v plné síle finanční krize, politici jí navíc svými špatnými rozhodnutími ještě prodlužují. Navíc podpora v nezaměstnanosti je hodně malá a tak lidé bez práce nemají za co nakupovat potraviny. Proto si pak často berou nevýhodné nebankovní půjčky. Ukázkou může být třeba půjčka pro nezaměstnané hned, kterou poskytují nebankovní společnosti a firmy.

Dokládání příjmů u nebankovních společností

Hodně malých nebankovních společností dnes už ani nevyžaduje žádné potvrzení o příjmu. Tyto nebankovní společnosti si tyto půjčky jistí tak, že jsou u těchto půjček straně vysoké úroky. Takto funguje třeba půjčka bez doložení příjmu, což je půjčka u které by jste neměly nikdy dokládat své příjmy. U nebankovních společností vás však taková půjčka vyjde pěkně draho.