V dnešní době téměř všechny finanční instituce využívají různé registry dlužníků. Ať už to jsou banky či nebankovní společnosti.

Registr dlužníků

Registr dlužníků má většinou jak negativní část, tak má také pozitivní část registru dlužníků. Jedná se tedy o to, že se evidují jak negativní tak pozitivní informace o jednotlivých lidech, kteří si chtějí vzít různé půjčky. Problémy se zápisem v registru má stále více lidí a tak nemohou získat takové půjčky u kterých je vyžadován čistý registru dlužníků. Spousta lidí by si přála registr dlužníků online zdarma ale ten v současné době neexistuje. Můžete si však zažádat o výpis z registru dlužníků.

Dlužníci v registru dlužníků

Dlužníků je v České republice v registrech dlužníků zapsáno opravdu hodně. Podle posledních průzkumů různých pruzkumných agentur, je v Česku přes miilion občanů, kteří mají zápis v registru dlužníků. Přesto neexistuje žádný seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma. Je možné však vždy požádat o výpis z registru dlužníků z toho konkrétního registru dlužníků.

Jaký registr dlužníků využívají banky ?

Spousta lidí se nás ptá, jaký registr dlužníků u nás využívají banky. Většina bank v České republice využívá registr dlužníků CBCB. Ten je také často znám pod pojmem bankovní registr dlužníků. Výmaz z bankovního registru dlužníků je možný až po 4 letech od zaplacení vaší pohledávky.