V samotném článku se dozvíte více o půjčkách pro ženy na mateřské dovolené. Poskytují je banky i nebankovní společnosti z nebankovního sektoru.

Nedostatečná výše mateřské

Narození miminka je pro každého rodiče nejhezší okamžik z celého života. Založit spokojenou rodinu si přeje úplně každý. Stát podle mě nedostatečně podporuje mladé rodiny. Podívejme se například například na výši mateřské. Ta je doslova ve směšné výši a měli by jí politici co nejdříve navýšit. Je prostě nedostatečná a ženy na mateřské dovolené pak mají finanční těžkosti a musejí využívat různých půjček.

Zvýšené náklady

Během mateřské také dojde ke zvýšení výdajů. Protože starost o miminko, prostě něco stojí a není to vůbec malá častka. Ať už je to výbavička pro miminko, plenky pro miminko či kočárek pro miminko. Výdaje jsou tedy enormní a pokud jsou malé příjmy, tak to může být problém.

Bankovní půjčky na mateřské dovolené

Bankovní půjčky na mateřské dovolené jsou spíše určené pro ty ženy, které mají muže, které má dostatečný plat a může tento plat potvrdit oficiálním potrvzením o výši příjmů. U bankovních půjček také nesmíte být v žádném případě zapsani v registru dlužníků. Většina maminek však nesplňuje podmínky bank a tak si mohou půjčit pouze u nebankovních společností z nebankovního sektoru.

Nebankovní půjčky na mateřské dovolené

Jak už jsem napsal výše, maminky na mateřské dovolené často u bank neuspějí a tak se obracejí na různé nebankovní společnosti. Ty nabízí často výrazně horší podmínky než klasické banky. Jde to i pochypit jdou totiž do většího rizika a půjčují ochotně i nebonitním klientům. K těm patří i ženy na mateřské dovolené.