V dnešní době nabízejí banky a nebankovní společnosti stále více různých půjček na cokoliv. V dnešním článku si blíže rozebereme tyto půjčky.

Půjčí nám banka na cokoliv ?

I banky musely začít poskytovat spotřebitelské půjčky. Ukázkou může být půjčka 50000 Kč nebo Půjčka 100000 Kč. Spotřebitelské půjčky si lidé berou na nákup hlavně spotřební elektroniky nebo auta. Tyto půjčky jsou však koncipované takovým způsobem, že peníze z této půjčky můžete utratit opravdu za cokoliv. Nikdo později nekontroluje za co jste vlastně peníze ve finále utratily.

Nebankovní společnosti

Na nebankovní společnosti se musí obracet lidé, kteří neuspěly s žádostí u půjčku u banky. Pokud si chtějí pořád půjčit, tak se obracejí právě na nebankoví společnosti. Vědí, že mají nebankovní společnosti o hodně horší podmínky než banky, ale přesto si chtějí půjčit v nebankovním sektoru. Nebankovní společnosti dnes poskytují i SMS půjčky. Jako je třeba SMS půjčka do 2000, kdy vám peníze dojdou poštovní poukázkou.

Nejčastější výše půjčky

Nejčastějí je asi spotřebitelská půjčka 50000 Kč. Většině lidí stačí suma do 50 tiscí. Většinou nepotřebují žádnou větší částku a s takovou sumou si bohatě vystačí a nepotřebují si brát nějakou velkou splátku, ví že by pak měly vysoké splátky. Vždy je třeba myslet na to, že půjčku budete muset také splácet.