Někteří lidé chtějí odejít do předčasného starobního důchodu a nechtějí dále pracovat. V článku najdete více informací o předčasných starobních důchodech.

Předčasný důchodce

V dnešní době lidé, kterým je více než 50 let hodně těžko shání práci. Často mají už také zdravotní problémy, které je omezují v jejich práci. Tito lidé pak velmi často využívají předčasný odchod do důchodu, který jim umožnuje odejít do starobního důchodu o něco dříve. Mohou odejít do důchodu dříve, ale budou mít zase menší starobní důchod.

Minimální výše důchodu

V článku minimální důchod se dozvíte v jaké výši bude váš starobní důchod, pokud vám bude vyměřen minimální starobní důchod. Není to žádná velká častka, ale i s takovou částkou lze vyžít. Hlavně v případě pokud bydlíte na vesnici.

Přivýdělek na akciích

V článku obchodování s akciemi blíže rozebíráme jakými způsoby můžete investovat do akcií. První možností je investovat do akcií, které mají potenciál že budou hodně růst. To jsou hlavně akcie začínajicích firem. Pak jsou dividenodvé akcie, což jsou akcie velkých stabilních firem, které pravidelně vyplácejí dividendu.