Hypotéka není žádná sranda. Proto vám přinášíme kompletní navod jak na hypotéku.

Hypotéka na splnění snu

Hodně mladých rodin má velký sen, že se odstěhují z města a budou bydlet v rodinném domě na vesnici. Často je však problém, že nemají na rodinný domek dostatek peněz. Pokud si chtějí splnit sen o rodinném domku na vesnici, tak si musí vzít hypotéku. Málo kdo si dnes může dovolit rodinný barák bez hypotéky. To možná tak někteří podnikatelé a lidé, kteří mají opravdu hodně vysokou mzdu.

Před tím než si vezmeme hypotéku

Než si řekneme jak získat hypotéku, by jste měly provést určitě věci, ještě před tím než si defitivně vezmete hypotéku. Je třeba si rozebrat vaši finanční situaci. Ideálně si to pěkně rozebrat na papír. Třeba něco jako v pořadu Krotitelé dluhů, který vysílala Česká televize. Tento pořad může najít i v archivu České televize.

Co bude po váš vyžadovat hypoteční banka?

Hypoteční banky jsou dnes více opatrné a tak dělají velmi důkladný scoring klienta. A to každého klienta. Je třeba mít celkově dostatečně vysoké příjmy. Problémem by byl případný zápis v registru dlužníků. Na hypotéku nesmíte mít vůbec žádný zápis v registru dlužníků.

Kalkulování hypotéky

Spočítat hypotéku je dnes opravdu jednoduché. Je to prostě tím, že každá hypoteční banka má na svých internetových stránkách hypoteční kalkulačku. Není tak problém namodelovat si různé situace u hypotéky a dívat se, jak se mění výsledná splátka hypotéky.