Umíte správně zacházet se svými vydělanými peňezi ? Mnoho lidí má nízkou finanční gramotnost a proto mají po celý svůj život značné finanční problémy a trable.

Správa vlastních peňez

Hodně lidí stále neumí vůbec spravovat svoje osobní finance. Nemají vůbec přehled o svých měsíčních výdajích a příjmech. Přitom je to tak jednoduché, stačí si psít paprí a tužku a na tento papír si sepsat veškeré příjmy a také veškeré výdaje. Od příjmů odečtěte výdaje a hned vidíte jak na tom vlastně finančně jste. Lidé s malou finanční gramotností si často berou půjčky na věci, na které by se půjčky prostě brát neměly. Například nová televize, dovolená, nový počítač atd. Tedy zbytné potřeby, bez kterých se obejdeme.

Různé druhy půjček

Tito lidé si pak berou různé půjčky. U těchto lidí jsou hodně oblíbené půjčky bez prokazování příjmů, kdy nejsou vůbec prověřovány vaše příjmy a hlavně jejich výše. Nemusíte tedy nosit žádné potvrzení o výši vašich příjmů.

Stále více Čechů je v registru dlužníků, říká se že je tam už každý 10 Čech. Tedy 1 000 000 lidí je v registru dlužníků. Tito lidé pak využívají různé nebankovní půjčky bez registru od nebankovních společností a různých soukromých osob. Tyto půjčky mají mnohem větší rizika, než klasické půjčky u banky.

V poslední době jsou také hodně oblíbené různé půjčky bez registru a poplatku. U těchto půjček se neprověřují při schvalování půjčky registr dlužníků a zároveň nemusíte platit žádný poplatek předem za schvalování půjčky. Pokud vám tedy půjčka nebude schválena, tak vás to nebude nic stát.