Termínované vklady jsou stále dobré pro spoření volných peněz. Řekneme si jak vybrat nejvýhodnější termínované vklady a získáte co nejvyšší úrokové sazby.

Termínované vklady na volné peníze

Termínované vklady jsou ideální variatnou na spoření volných peněz. Spíše pro takové peníze, které nebudeme delší dobu potřebovat. U termínovaného vkladu totiž není možné peníze kdykoliv vybírat. Termínované vklad funguje tím způsobem, že se zavážete na určitě období a po toto období není možné peníze vybrat. Nejčastější jsou termínované vklady fixované na 1 rok nebo na 2 roky či 3 roky. Existují i na 5 let.

Jak vybrat správný termínovaný vklad?

Je potřeba aby u termínovaného vkladu nebyly žádné zbytečné poplatky. U kampeliček se platí, družstevní poplatek. Dále pak už závisí hlavně na výši ročního úroku. Na čím déle termínovaný vklad zafixujete, tím budete mít lepší zůročení vašich peněz. Uvnitř článku termínovaný vklad nejvyšší úrok se můžete podívat, které termínované vklady nabízejí v současné době nejvyšší úroky.

Srovnávačka termínovaných vkladů

Ideální je srovnat si termínované vklady mezi sebou. Když chcete termínovaný vklad třeba na 2 rok, tak si můžete také termínované vklady vyfiltrovat a pak si prostě vyberete, ten který má nejvyšší roční úrok a nabídne vám tak nelepší zhodnocení. Když se podíváte na článek termínované vklady srovnání 2013, tak je tam takové srovnání provedeno.

Alternativou můžete být spořící účet či stavební spoření

Jako určitě alternativy mohou fungovat spořící účet a stavebko. U spořáku je výhoda, že peníze se mohou kdykoliv vybrat a úroky jsou docela slušné. Na webu spořící účet srovnání najdete vždy aktualizované srovnání spořících účtů. Možností může být také stavební spoření, zvláště pokud máte ještě staré stavební spoření, kde jsou výhodnější úroky než dnes. Navíc tam je možné získat státní podporu ve výši 2000 Kč.