Nebankovní půjčky bez registru jsou půjčky poskytované nebankovními společnostmi, které neověřují jestli jste zapsáni v registru dlužníků. V článku se dozvíte více o nebankovních půjčkách bez registru.

Nebankovní půjčky bez nahlížení do registru dlužníků

Registr dlužníků si zřídily banky a nebankovní společnosti, aby si mohli ověřit jak na tom byly klienti při splácení minulých úvěrů. Pokud měl nějaký klient opakovaný problém se splácením své půjčky, tak se mohl dostat do negativní části registru dlužníků. A v tom případě už si u banky nepůjčí a výmaz z registru dlužníků trvá 3 roky. Musí se tedy obráti na nebankovní společnosti, které půjčují i lidem se zápisu v registru dlužníků.

Co potřebujete pro nebankovní půjčku ?

Je potřeba aby vám bylo více než 18 let a musíte být způsobilý k právním úkonům. Musíte také předložit alespoň dva doklady o vaší totožnosti. Můžete využít občanský průkaz a cestovní pas. Nejprve si ale zkontrolujte jestli nemají náhodou prošlou platnost. Dále musíte učinit rozhodnutí jestli půjčku opravdu chcete.

Ručení u nebankovní půjčky bez registru

Ručení u nebankovní půjčky bez registru je u menších částek v podobě ručení směnkou. Musíte tedy podepsat platnou směnku, aby vám nebankovní společnost tuto půjčku poskytla. U ještě větších částek často vyžadují nebankovní společnosti ručení druhé osoby. A ručitele je v dnešní době opravdu těžké najít, lidé se prostě bojí. U ještě větších půjček chtějí nebankovní společnosti dokonce zástavní práva na vaši nemovitost. Pokud by jste nesplácely, tak vám pak mohou váš dům prodat v exekuci a získat tak svoje peníze zpět.

Pozor na podmínky vaší půjčky

Dejte si dobrý pozor na podmínky půjčky, které jsou uvedené v písemné smlouvě. Vždy také pamatujete na to, že je důležité to co je v písemné formě a né to co vám řekl obchodní zástupce. Ten má z každé půjčky provizi a tak se často snaží „prodat“ půjčku doslova za každou cenu.