Spořících účtů je na Českém trhu opravdu hodně, takže máte opravdu z čeho vybírat. Hlavním parametrem je výše ročního úroku u spořícího účtu.

Vybíráme ten nejvýhodnější spořící účet

Spořící účet je ideálním prostředkem pro zhodnocování vašich volných peněz, jeho výhodou je, že můžete peníze kdykoliv vybrat. Peníze tedy nejsou jakkoliv vázané. Přesto si stále hodně lidí nechává svoje peníze zcela zbytečné na svém běžném bankovním účtu, kde jsou často nulové úroky. V článku spořící účty srovnání srovnáváme ty nejlepší spořící účty, které jsou momentálně k dispozici.

Přehled všech spořících účtů

Pokud se chcete podívat na kompletní přehled všech spořících účtů v České republice, tak určitě navštivte článek spořící účty přehled, ve kterém je přehled spořících účtů jak o bank, tak také od kampeliček. Kampeličky nabízí většinou o něco větší roční úroky, než banky. Navíc v dnešní době jsou peníze u kampeliček pojištěné stejně jako u bank až do výše 100 000 Euro (v současné době to dělá asi 2 500 000 Kč).

Jaký spořící účet je nejvýhodnější ?

Pokud vybíráte ten nejvýhodnější spořící účet tak by jste neměly zapomenout podívat se na to, jestli nejsou u spořícího účtu nějaké zbytečné poplatky, které by mohly spořící účet celkově znevýhodnit. Mezi výhodné spořící účty patří INg Konto, spořící účet od Air Bank nebo spořící účty od družstevních záložen.