Půjčit si v dnešní době peníze od banky, není nic výjimečného. Bankovní půjčky jsou jistotou zdroje peněz a také seriózního jednání, kterého se od nebankovních institucí v některých případech nedočkáte. Pokud přemýšlíte o půjčce, možná byste měli vědět, že máte na výběr hned z několika možností. Jaké typy půjček tedy banky nabízejí?

Rozmanitost půjček je obrovská

Dobrou zprávou je, že se banky snaží svým klientům vyjít vstříc, takže nabízejí stále nové typy půjček. V České republice také působí hned několik bank, takže konkurenční boj žene banky k tomu, aby se předháněly a vymýšlely stále nové produkty. Mezi nejvyužívanější patří běžné půjčky. Nabídky bank se liší výší peněz, které si je možné půjčit, dobou splácení i výší úroků. Proto se vyplatí nabídky srovnávat. Velmi využívaným typem půjčky je kontokorent. S ním můžete čerpat peníze z vašeho účtu do minusových položek a můžete tak mít vlastně peníze ihned. Banky také nabízí účelové a neúčelové půjčky. Mezi účelové půjčky patří například stavební spoření.

Musíte se připravit i na složité papírování

Mezi velmi výhodné půjčky patří kreditní karty. Ty může získat vlastně kdokoliv a to bez zbytečného papírování. Kreditní karty nabízejí všechny banky. Mezi specifické půjčky patří hypotéky. V jejím případě se musíte připravit na složité papírování. Vše, co je potřeba k hypotéce, vám sdělí banka nebo zkušený poradce či makléř.

Dají mi půjčku?

Pokud si chcete vzít půjčku v bance, musíte se připravit na to, že si vás banka prověří. Splnit musíte všechny její podmínky. Důležité je, abyste nebyly evidování v registru dlužníků, měli stálý příjem, případně ručitele atd. Pokud všechny požadavky splníte, banka vám bez problémů půjčí. Většinou jsou půjčky výhodnější než ty, které můžete získat u nebankovních institucí.