Dozvíte se k čemu slouží databáze dlužníků a kdo využívá databázi dlužníků SOLUS.

Databáze dlužníků (registr dlužníků)

Pod názvem databáze dlužníků se skrývá registr dlužníků. Využívají ho jak banky, tak nebankovní společnosti aby si mohly ověřit, jestli neměly problémy se splácením jiných úvěrů a půjček u jiných společností. Pokud už měly problémy se splácením, tak mu svoji půjčku neposkytnou a mohou si tak ušetřit peníze.

Nahlédnutí do registru dlužníků

V článku registr dlužníků nahlížení rozebíráme jak můžete v dnešní době nahlédnout do jednotlivých registru dlužníků. Často je nutné vlastníka registru dlužníků požádat o výpis z registru dlužníků. Takže nejprve musíte vůbec vědět, do jakého registru dlužníků jste zapsaní, protože registru dlužníků je v Česku více a neexistuje pouze jeden jediný.

Nebankovní databáze dlužníků SOLUS

Solus registr dlužníků využívají především nebankovní společnosti a nebankovní instituce z nebankovního sektoru. Jsou do něho však zapojeni i některí telefonní operátoři (mobilní operátoři). Výmaz z registru dlužníků je možný až po více letech, kdy jste zcela uhradily své dlužné závazky.

Je možné se podívat do registru dlužníků přes internet ?

V současné době vám musím oznámit, že neexistuje žádný registr dlužníků online zdarma, které by vám poskytl výpis z vašeho registru dlužníků online. A myslím, že ani do budoucna se na tom nebude vůbec nic měnit.