V krátkosti si uvedeme k čemu vlastně slouží takové databáze dlužníků a jaké je jejich vnitřní fungování. Dozvíte se také jak se z těchto registru dlužníků dostat.

Databáze dlužníků

Banky a nebankovní společnosti využívají různé databáze dlužníků. Často mají jak pozitivní část, kam se zaznamenají pozitivní informace. Tak také negativní část, kam se napíšou negativní informace. Jako zápis v registru dlužníků se bere pokud máte zápis v negativní části registru dlužníků. Tam jste se mohly dostat pokud jste nesplácely své předchozí půjčky a úvěry.

Registr dlužníků online zdarma

Lidé jsou v dnešní době všechno zvyklý řešit přes internet. Máme tady internetové bankovnictví, nákupy přes internet v eshopech a další služby přes internet. Například sjednání finančních produktů. Zatím však neexistuje žádný registr dlužníků online zdarma, kam by jste se mohly podívat zdarma online přes net.

Registr dlužníků nahlížení

O zápis v registru dlužníků se většinou dozvíte takovým způsobem, že vám to řekne úřednice banky při schvalováí nějaké půjčky. Řekne vám, že vám půjčku nemůže poskytnout, že máte zápis v registru dlužníků. Lidé jsou z toho často hodně překvapení a neví jak mohl takový zápis vlastně vzniknout. V článku registr dlužníků nahlížení se můžete v rychlosti dozvědět jakým způsobem můžete nahlédnout do registru dlužníků.

Výmaz z registru dlužníků

Výmaz z registru dlužníků trvá většinou 3 až 4 roky po zaplacení dlužné pohledávky. U nás však existuje více registrů dlužníků. Nejvíce známý je bankovní registr dlužníků a SOLUS registr dlužníků, ten využívá hlavně nebankovní sektor.